ul. Orla  9, lok. 4a, 90-317  Łódź

NIP 726 266 39 69

 KRS 0000656962

FB
Instagram
Twiter

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej:

© JANPOL-FINANSE 2022

All rights reserved 

JanPol Finanse
Źródło: KRN.pl | 2021-02-11
 

Dobry sen to podstawa zdrowia! Czy wiesz, że gdy się nie wysypiamy, nie tylko spada nasza wydolność fizyczna, ale także umysłowa? Ponadto jesteśmy bardziej podatni na infekcje i… szybciej się starzejemy! Zdrowy sen jest ponadto gwarancją doskonałego samopoczucia. Podpowiadamy co robić, by zawsze budzić się w doskonałym nastroju!

 

5 zasad zdrowego, dobrego snu 

 

ZASADA 1. Zadbaj o czyste powietrze w sypialni 

Gdy urządzasz sypialnię zadbaj o to, by była odpowiednio wentylowana. Dobrym sposobem są m.in. nawiewniki w zbyt szczelnych  oknach: uzyskasz stały dopływ świeżego powietrza.

Pamiętaj też, aby przewietrzyć pomieszczenie przed snem. Optymalna temperatura do spania to około 18-20 stopni. Dobrą opcją nie tylko dla alergika jest  zainstalowanie klimatyzatora: utrzyma on odpowiednią temperaturę, oraz przefiltruje powietrze. 

 

Zasada 2 - wybierz odpowiedni materac do spania 

Niewygodne łóżko, złej jakości materac, spanie na kanapie - to główni winowajcy którzy rujnują dobry sen! Podłoże do spania bezpośrednio wpływa na komfort snu, samopoczucie i regenerację To właśnie dobry materac jest najkrótszą drogą do zdrowia. Zatroszcz się o komfort snu: odwiedź sklep internetowy z materacami abcsnu.pl i wybierz dobry materac do spania, np. szwedzkiej marki Hilding. Te materace to nowa jakość snu i fachowe wsparcie dla całego układu kostnego, mięśni i stawów. Perfekcja Hilding sprawia, że firma jest w światowej czołówce i współpracuje z wieloma znanymi markami, np. Pan Materac, Sleepmed oraz salony meblowe Agata. 

To warto wiedzieć! 

Cenisz sobie najwyższą jakość i szukasz dobrego materaca do swojej sypialni? Wybierz materac pocket plus (wśród nich godne uwagi są materace Hilding: Lambada i Dance). Innowacyjny system sprężyn kieszeniowych do 15-centymetrów wysokości da ci wyjątkowy komfort, sprężystość oraz świetną elastyczność punktową. Czy to brzmi jak dobry sen? Zdecydowanie! 

 

 

ZASADA 3 - śpij w dobrej pościeli i na odpowiedniej poduszce

Wpływ na sen ma także wybór odpowiedniej poduszki. Jej jakość i kształt przekłada się na funkcjonowanie mięśni kręgosłupa w odcinku szyjnym. Zadbaj, aby poduszka, na której śpisz, była ergonomiczna i… po prostu  idealna! 

Szukasz dobrej pościeli do spania? Sięgnij po wysoko wyspecjalizowane tworzywa sztuczne, które sa higieniczne i nie uczulają. Warto wiedzieć, że pościel ze sztucznych włókien jest lekka i ciepła, ale przepuszcza powietrze dając dobrą cyrkulację. Jeśli nie lubisz  tworzyw sztucznych, wybierz pościel z wełnianego runa – jest ciepła i oddychająca. 

 

ZASADA  4  – wybierz rośliny, które wspomogą zdrowy sen

Rośliny mogą okazać się bardzo pomocne sypialni. Kwiaty oczyszczą powietrze z toksyn, smogu, czy szkodliwych  formaldehydów. Ponadto kolor zielony wespół z odrobiną natury we wnętrzu wycisza i uspokaja przed snem. Wstaw zatem do pokoju, Bluszcz, Dracenę, Epipremnum, Skrzydłokwiat, Fikusa Beniamin, Zamioculcasa, czy Sansewierię. Pamiętaj też, by nie wstawiać kwiatów silnie pachnących i kwitnących: ich zapach może pobudzać, zamiast usypiać.

 

ZASADA 5 - czerp komfort z relaksującej ciszy 

Usuń wszelkie tykające, szumiące czy świecące „rozpraszacze”. Sypialnia nie powinna być miejscem na domowe biuro, dlatego wyprowadź z niej komputer, odłóż gdzieś dalej telefon, lub najlepiej  zastąp go tradycyjnym zegarkiem. Dobrze, jeśli stworzysz sypialnię w najcichszym miejscu w domu, czyli nieco z dala od kuchni i pokoju dziennego.  

Życzymy miłych snów! 

 

Zdrowy sen to gwarancja dobrego samopoczucia. Sprawdź jak zadbać o sen

20 lutego 2021
Łódź Asysta Nieruchomości
FB
Instagram
YT
Łódź JanPol Finanse